Ndërlidhjet

Turqi: Dhjetëra të vdekur në një aksident trafiku


Marmaris, Turqi

Autoritetet turke thonë se të paktën 20 persona kanë vdekur dhe 11 të tjerë janë në gjendje kritike, pasi një autobus, me të cilin po udhëtonin viktimat është rrokullisur,

Guvernatori i provincës Mugla, Amir Cicek, ka thënë se autobusi ishte rrokullisur teksa po udhëtonte nga Izmiri për në destinacionin turistik, Marmaris.

Cicek ka thënë se të gjitha pasagjerët ishin nga Turqia, raporton AP.

Rruga ku ka ndodhur aksident është mbyllur nga autoritetet.

Guvernatori ka thënë se shkaku i aksidentit ende është i paqartë dhe se ky aksident është duke u hetuar.

XS
SM
MD
LG