Ndërlidhjet

Lunacek: PE i dha dritën jeshile Kosovës për pjesëmarrje në programet e BE-së


Ulrike Lunacek - Vice President of the European Parliament

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek, e cila njëherësh është nënkryetare e Parlamentit Evropian, ka njoftuar se ky organ i ka dhënë dritën jeshile Marrëveshjes kornizë në mes të Bashkimit Evropian dhe Kosovës për pjesëmarrjen në programet e BE-së.

“Komiteti për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian, i ka dhënë dritën jeshile Marrëveshjes kornizë për pjesëmarrjen në programet e BE-së- një hap i madh për qytetarët e Kosovës”, ka shkruar Lunacek në profilin e saj në Twitter.

Lunacek ka thënë se ky vendim e sjell Kosovën më afër Bashkimit Evropian.

XS
SM
MD
LG