Ndërlidhjet

Vdiq ish-kancelari gjerman, Helmut Kohl


Ish-kancelari gjerman, Helmut Kohl.

Ish-kancelari gjerman, Helmut Kohl, ka vdekur në moshën 87-vjeçare.

Ai vdiq në shtëpinë e tij në qytetin Ludvigshafen, shkroi gazeta Bild.

Kohl e udhëhoqi Gjermaninë për 16 vjet (1982-1998) dhe ishte arkitetkt i ribashkimit të shtetit.

XS
SM
MD
LG