Ndërlidhjet

Thaçi zhvillon bisedë telefonike me Vuçiqin


Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij nga Serbia, Aleksandar Vuçiq, të cilin e ka uruar për detyrën e re.

“Gjithashtu, diskutuam dhe u pajtuam të vazhdojmë dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe të punojmë bashkërisht për zgjidhjen e të gjitha çështjeve me interes të ndërsjellë”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social, Facebook.

XS
SM
MD
LG