Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Kosova një hap para drejt Kupës së Botës në basketboll “Kina 2019”


Ilustrim

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të jetë pjesë e kualifikimeve për Kupën e Botës “Kina 2019” në mesin e 32 kombëtareve të tjera që janë pjesë e kësaj gare madhështore.

Kosova të shtunën, e ka mposhtur Estoninë me rezultat 75:69.

Tani përfaqësuesja e Kosovës duhet të presë shortin e së mërkurës së ardhshme që do të mbahet në Munih të Gjermanisë, për të mësuar grupin dhe emrat e kundërshtarëve të ardhshëm.

XS
SM
MD
LG