Ndërlidhjet

Holandë: Është gjetur një automjet me shishe të gazit


Policia në Roterdam dje e anuloi një koncert për shkak të "kërcënimit të mundshëm terrorist"

Një minibus me targa të Spanjës, ku ka pasur shishe të gazit, është gjetur afër sallës së koncerteve, ku dje më herët gjatë ditës është anuluar një koncert i muzikës rok për shkak të kërcënimit, ka thënë kryetari i qytetit të Roterdamit, Ahmed Aboutaleb.

Ky zyrtar gjatë një konference për gazetarë tha se nuk është e qartë nëse kërcënimi dhe minibusi ishin të ndërlidhur.

Shoferi i automjetit është arrestuar për tu marrë në pyetje.

Policia në Roterdam tha se koncerti i grupit amerikan, Allah-Las, ishte anuluar për shkak të “kërcënimit të mundshëm terrorist”.

XS
SM
MD
LG