Ndërlidhjet

Vdiqën kryetari i Ranillugut dhe kryetari i kuvendit komunal


Komuna Ranillug

Në një aksident trafiku në jug të Serbisë kanë vdekur kryetari i Ranillugut, Gradimir Nikiq, dhe kryetari i kuvendit komunal, Sasha Alleksiq, ndërsa dy persona të tjerë janë plagosur.

Lista Serbe tha se "tragjedia e tmerrshme ka marrë dy luftëtarë të mëdhenj për një jetë më të mirë të serbëve në Kosovë".

"Shkuan më të mirët prej nesh", shkroi në Twitter drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Sebrisë, Marko Gjuriq.

Mikiq ka qenë në listën e kandidatëve të Listës Serbe për kryetar të Ranillugut edhe në zgjedhjet lokale të tetorit.

XS
SM
MD
LG