Ndërlidhjet

SHBA: Reporteri veteran televiziv u vra nga përplasja e helikopterit


Ilustrim

Reporteri me përvojë të gjatë në një rrjet televiziv nga qyteti Albukerki, Bob Martin, është vrarë pasi helikopteri, pilot i të cilit ishte ai, është përplasur dhe përfshirë nga flaka, në një fushë afër shtetit amerikan, Nju Meksiko, kanë thënë mbrëmë autoritetet.

Sipas policisë shtetërore në Nju Meksiko, i ndjeri Martin, 64 jeçar, është shpallur i vdekur në vendin e rrëzimit, të shtunën gjatë natës, raporton agjencia AP.

Helikopteri i tij i tipit, The Bell B200, ishte shkatërruar, tha Administrata e Aviacionit Federal.

Rrjeti KRQE-TV tha se Bob Martin kishte punuar për këtë stacion më tepër se 20 vite, duke xhiruar, shkruar dhe redaktuar raporte dhe tregime të ndryshme.

Bob Martin, që ishte edhe pilot i aeroplanëve dhe helikopterëve komercialë, shpeshherë kishte raportuar për zjarret, që i kishin përfshirë territoret e ndryshme.

Ai, po ashtu, kishte raportuar edhe nga zonat e luftës, përfshirë Afganistanin, Irakun, Kosovën, El Salvadorin dhe Nikaraguan.

XS
SM
MD
LG