Ndërlidhjet

Thaçi: Pretendimet e tjera për Demarkacionin, të dëmshme për shtetin


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, e nënshkruar më 2015, është e qartë, e saktë, profesionalisht e argumentuar dhe e mbështetur edhe nga bashkësia ndërkombëtare.

Këto komente presidenti Thaçi i ka bërë në konferencën me temën “NATO dhe dinamikat e shteteve të Ballkanit Perëndimor në kohën e sfidave të sigurisë globale".

“Çdo pretendim tjetër është vetëm zhagitje, humbje kohë, e dëmshme për shtetin e Kosovës dhe për të ardhmen euroatlantike", ka thënë presidenti Thaçi.

XS
SM
MD
LG