Ndërlidhjet

Qeveria miraton deklaratën e përbashkët për Demarkacionin


Pamje nga mbledhja e Qeverisë, foto nga arkivi

Qeveria e Kosovës ka miratuar deklaratën e përbashkët, në mes Kosovës dhe Malit të Zi, të nënshkruar të premten nga presidenti I Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Malit të Zi, Filip Vujanoviq, përmes se cilës inkurajohet ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit ndërmjet dy shteteve.

Në mbledhjen solemne të Qeverisë se Kosovës me rastin e 10-vjetorit të shpalljes se Pavarësisë, kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se “marrëveshja e meriton aprovimin e Qeverisë”.

Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet më 18 shkurt, për të votuar ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

XS
SM
MD
LG