Ndërlidhjet

Kosova e Serbia vazhdojnë bisedimet në nivel ekspertësh


Bruksel

Në Bruksel, nga sot deri më 21 mars, zhvillohet raundi i ri i bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë, në nivel ekspertësh.

Siç është njoftuar, tema të bisedimeve do të jenë zbatimi i marrëveshjeve për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, energjetikën dhe lirinë e lëvizjes.

Delegacioni i Kosovës udhëhiqet nga Avni Arifi, ndërsa ai i Serbisë nga Marko Gjuriq.

Rrethi paraprak i bisedimeve në nivel ekspertësh është zhvilluar më 26 dhe 27 shkurt në Bruksel.

Të shtunën, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se këtë javë do të takojë presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

XS
SM
MD
LG