Ndërlidhjet

Real Madrid fitoi Ligën e Kampionëve


Finalja e shumëpritur e Ligës së Kampionëve në mes të Real Madrid dhe Liverpool, që u mbajt në Kiev të Ukrainës, përfundoi me rezultat 3-1 në favor të Real Madrid.

Real Madrid theu rekordin e 13 titujve evropianë duke u shpallur fitues për tri herë radhazi në Ligën e Kampionëve.

Miliona shikues nga mbarë bota kanë përcjellur ndeshjen në mes dy ekipeve që arritën në finale.

Ekipi i Liverpoolit ka arritur në finale për herë të parë në 11 vjet dhe ka fituar kampionatin e fundit evropian në vitin 2005.

XS
SM
MD
LG