Ndërlidhjet

Khan: Protestat kundër Trumpit duhet të jenë "paqësore"


Kryetari i Londrës, Sadiq Khan.

Protestat në Londër kundër vizitës së presidentit amerikan, Donald Trump duhet të jenë “paqësore”, ka thënë kryetari i Londrës, Sadiq Khan të enjten, pasi lideri amerikan ka arritur në kryeqytetin britanik, transmeton Reuters.

“Mesazhi im për ata që protestojnë në Londër është që ato duhet të jenë paqësore. Ata që kanë qëllim shkaktimin e problemeve dhe shkeljen e ligjit, unë iu them se nuk janë të mirë se ardhur”, ka thënë ai përmes një deklarate.

Khan, anëtar i Partisë Laburiste, që aktualisht është në opozitë, më herët ka pasur përplasje me Trumpin, duke thënë se protestat kundër tij nuk janë kundër Amerikës dhe në vend të saj banorët e Londrës kanë treguar pakënaqësitë e tyre për për politikat e “frikës dhe dëshpërimit”.

XS
SM
MD
LG