Ndërlidhjet

UEFA i jep leje stadiumit “Fadil Vokrri” për ndeshje ndërkombëtare


Stadiumi "Fadil Vokrri".
Stadiumi "Fadil Vokrri".

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit i Qeverisë së Kosovës, Kujtim Gashi, ka bërë të ditur përmes një komunikate për media, se ka pranuar konfirmim nga Unioni i Federatave Evropiane të Futbollit (UEFA), se stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë, mund të përdoret për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare.

“Konkretisht, UEFA ka lejuar përdorimin e stadiumit për ndeshjet e UEFA-s, të Ligës së kombeve, ku Kosova do të zhvillojë ndeshjen kundër Ishujve Faroe më 10 shtator 2018”, thuhet në komunikatën e ministrit Gashi.

Ai ka uruar komunitetin e futbollit të Kosovës, Federatën e Futbollit të Kosovës, klubet, futbollistët dhe punëtorët sportivë.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG