Ndërlidhjet

Një muaj paraburgim për deputetin Milaim Zeka


Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka.

Gjykata Themelore në Prishtinë ka miratuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin e masës së paraburgimit për një muaj për deputetin e Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, përkatësisht deri më 26 tetor të këtij viti.

Zeka, pjesëtar i partisë, Nisma Socialdemokrate dyshohet për kanosje ndaj Prokurorit të Prokurorisë Speciale të Kosovës, Afrim Shefkiu i cili ka ngrituar aktakuzë kundër Zekës në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

Pala ka të drejtë ankese kundër këtij vendimi në Gjykatën e Apelit.

Policia e Kosovës me vendim të Prokurorisë Themelore të Prishtinës, kishte ndaluar deputetin Zeka, të mërkurën dhe kishte dërguar në mbajtje për 48 orë.

XS
SM
MD
LG