Ndërlidhjet

Thaçi: Shpallja e pavarësisë institucionalizoi përpjekjet tona për liri


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Fotografi nga arkivi.

Presidenti I Kosovës Hashim Thaçi, e ka thënë se shpallja e pavarësisë së Kosovës 11 vjet më parë “ishte akti historik më sublim që institucionalizoi përpjekjet tona për liri”.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Thaçi ka falënderuar të gjithë miqtë, në krye me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që kontribuuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Thaçi po ashtu ka nderuar veprën e Adem Jasharit dhe familjes së tij.

XS
SM
MD
LG