Ndërlidhjet

Burri dyshohet se vrau gruan në Prizren


Ilustrim.

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua është vrarë në orët e vona të së martës në Prizren.

Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur në orën 23:00 në rrugën “Hysni Morina” në Prizren.

Bazuar në njoftimin e Policisë, i dyshuari B.V për “vrasje të rëndë”, është bashkëshorti i saj.

“Njësitë e hetimeve në vendin e ngjarjes kanë gjetur viktimën si dhe 15 gëzhoja të kalibrit 9 mm”, është thënë në njoftim.

Me vendim të prokurorit shtëpia e personit të dyshuar është bastisur dhe policia ka arritur të gjejë armën e tipit revole, ZIG M1, të kalibrit 9 mm si dhe 42 fishekë të kësaj arme.

I dyshuari 61-vjeçar për kryerje të vrasjes është ndaluar për 48 orë.

XS
SM
MD
LG