Ndërlidhjet

Kosova mposhtet nga Anglia në kualifikimet për EURO 2020


Emocionet gjatë ndeshjes Angli-Kosovë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Emocionet gjatë ndeshjes Angli-Kosovë

Ekipi Kombëtar i Kosovës në futboll është mposhtur nga Kombëtarja e Anglisë më rezultat 5-3 të martën, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020.

Ndeshja u zhvillua në Southampton të Londrës tri ditë pas fitores së Kosovës kundër Çekisë me rezultat 2-1.

Kosova është në të njëjtin grup kualifikues për Kampionatin Evropian me Çekinë, Anglinë, Bullgarinë dhe Malin e Zi.

Përkunër humbjes nga Anglia, me fitoren kundër Çekisë, ekipi i Kosovës i ka shtuar gjasat që të zë njërën nga dy pozitat e para në grup që e kualifikojnë atë për EURO 2020.

XS
SM
MD
LG