Ndërlidhjet

Atmosfera në Prishtinë para ndeshjes me Anglinë

Kryeqyteti i Kosovës është treguar mjaft mikpritës ndaj tifozëve anglezë. Shumë lokale afariste kanë vendosur flamujt e kombëtares së Anglisë përveç atyre të Kosovës. Kosova dhe Anglia do të përballen më 17 nëntor, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kaudër të ndeshjeve të Grupit A, për kualifikim në Kampionatin Evropian të Futbollit, që do të mbahet më 2020.

XS
SM
MD
LG