Ndërlidhjet

Edhe katër persona konfirmohen me koronavirus në Kosovë


Prishtinë, mars, 2020.

Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur në nëntë, pasi të dielën u regjistruan edhe katër raste të reja.

Këtë e konfirmoi ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia.

Në një postim në Facebook, ai tha se tri nga këto raste lidhen me një paciente të diagnostikuar me koronavirus më 14 mars.

“Bazuar në situatën e krijuar dhe me qëllim të ruajtjes së shëndetit të popullatës, porsa kërkova nga kryeministri Albin Kurti, që t'i propozojë Qeverisë shpalljen e emergjencës për shëndetin publik”, tha Vitia.

Kosova ka regjistruar rastet e para me koronavirus të premten.

XS
SM
MD
LG