Ndërlidhjet

Vdes ylli i muzikës amerikane Kenny Rogers


Ylli i muzikës amerikane Kenny Rogers ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare, siç është bërë e ditur nga familjarët e tij.

Rogers ka kryesuar në top listat e muzikës country dhe pop në vitet e 70-ta dhe të 80-ta si dhe ka fituar tri çmime Grammy.

I njohur për zërin e tij të ngjirur dhe baladat si The Gambler, Lucille dhe Coward of the Country, Rogers zhvilloi karrierë për më shumë së gjashtë dekada.

Në njoftimin e familjes, theksohet se ai ka lënë gjurmë në historinë e muzikës amerikane. Rogers po ashtu kishte udhëhequr disa biznese, kryesisht pronësore dhe gastronomi.

Ai ishte martuar pesë herë dhe kishte pesë fëmijë.

XS
SM
MD
LG