Ndërlidhjet

Djali i Vuçiqit, i infektuar me koronavirus


Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq

Danilo Vuçiq, i biri i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është i infektuar me koronavirus, ka kumtuar vet presidenti serb Vuçiq, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Instagram.

“Kur gjithçka filloi, Danilo i im më tha që dorëzimi nuk është opsion. I linduri i im i parë, është i infektuar me koronavirus, ndërkaq paqyrën klinike e ka të tillë dhe është pranuar në Klinikën Infektive”, ka shkruar Vuçiq në Instagram.

Sipas të dhënave të fundit, nga koronavirusi në Serbi janë infektuar 2.666 njerëz, ndërsa 65 kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG