Ndërlidhjet

Italia do të rihapë dy aeroporte


Aeroporti në Romë.

Italia njoftoi se do të rihapë dy aeroporte gjatë javës së ardhshme. Bëhet fjalë për një aeroport në Romë dhe një në Firencë, të cilët janë mbyllur për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Aeroportet u mbyllen më 13 mars.

Zyrtarët kanë filluar të lehtësojë masat e izolimit, të cilat i kanë vendosur për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri.

Italia është ndër vendet më të goditura në botë nga koronavirusi.

Të enjten autoritetet njoftuan edhe për 285 vdekje të reja, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 27.967.

XS
SM
MD
LG