Ndërlidhjet

Rama: Marrëveshja çon drejt njohjes përfundimtare


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mirëpritur marrëveshjen për normalizim ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të arritur në Shtëpinë e Bardhë.

Rama thotë se kjo marrëveshje është vazhdim i rrugës drejt “njohjes përfundimtare”.

Kryeministri i Shqipërisë, Rama ka thënë se arritja e marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë nuk paraqet akt “tradhtie”.

Kryeministri shqiptar po ashtu ka folur për iniciativën e një Shengeni rajonal, e cila ishte kundërshtuar nga autoritetet në Kosovë, por e cila, sipas tij, po bëhet falë “Amerikës mike”.

XS
SM
MD
LG