Ndërlidhjet

Marsh kundër “patriarkatit që vret”

Në Prishtinë, në Ditën Ndërkombëtare të Gruas u mbajt marshi tradicional me moton “Marshojmë, s’festojmë kundër patriarkatit që vret”. Organizatoret e këtij marshi thanë se vitet e fundit është përshkallëzuar dhuna ndaj grave dhe vajzave në Kosovë.

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG