Ndërlidhjet

Pasojat e zjarreve në Bjeshkët e Nemuna

Zjarret në Shtupeq të Bjeshkëve të Nemuna kanë lënë pas pjesë të mëdha të maleve të shkatërruar tërësisht. Ditën e premte ka pasur vetëm disa vatra të vogla zjarri. Për shuarjen e zjarreve në këtë lokacion, përveç zjarrfikësve janë angazhuar edhe policë, pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, ushtarë të misionit të NATO-s të cilët kanë hedhur ujë me helikopterë, si dhe banorë lokalë. Disa foto të marra nga droni në Shtupeq tregojnë për shkatërrimin që zjarret lanë pas.

Trego më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG