Ndërlidhjet

“Vrasja e grave të trajtohet me urgjencë”

Vrasja e grave në Kosovë është kërkuar "të trajtohet si urgjencë kombëtare", gjatë një proteste të mbajtur të enjten (26 gusht), në Prishtinë. Protesta e Kolektivit për Mendim dhe Veprim Feminist është zhvilluar pas vrasjes së një 18-vjeçareje në Ferizaj, ditë më parë. Partneri i saj, D.K dhe i dyshuari tjetër A.S janë arrestuar nga policia si të dyshuar për këtë vrasje.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG