Ndërlidhjet

Ahmadinexhad fajëson SHBA-të

  • RFE /RL

Irani ka shënuar Ditën e Ushtrisë, me marshimin e trupave ushtarake në qendër të Teheranit. Presidenti Mahmud Ahmadinexhad ka dënuar ndërhyrjen e Shteteve të Bashkuara në Lindjen e Mesme, duke i bërë fajtore ato për krijimin e tensioneve mes Republikës Islamike dhe vendeve arabe.

XS
SM
MD
LG