Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka hedhur poshtë akuzat e Shteteve të Bashkuara se "nivelet më të larta" të qeverisë iraniane janë përgjegjëse për furnizim të kryengirtësve myslimane Shiitë me bomba të sofistikuara. Zëdhënësi i Ministrisë së jashtme, Mohammad Ali Hosseini tha sot se "akuzat e papranueshme" janë propagandë e "pabazë". Zyrtarë të mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara u kanë thënë gazetarëve dje në Bagdad se nga bombat e këtilla janë vrarë 170 ushtarë amerikanë dhe shumë të tjerë janë plagosur në Irak prej qershorit të vitit 2004.
XS
SM
MD
LG