Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus, Sergei Ivanov përsëriti paralajmërimet se nëse Kosovës i ipet pavarësia, kjo mund të sjell pasoja negative për Ballkanin dhe Evropën. Ai tha se Rusia do ta mbështet planin e Kombeve të Bashkuara vetëm nëse ai është i pranueshëm për të dyja palët, Prishtinën dhe Beogradin.
XS
SM
MD
LG