Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit pritet të votojë nesër projektrezolutën që parasheh sanksione shtesë për Iranin.
Njoftimi është bërë publik pas diskutimit të shtesave të dërguara nga Afrika e Jugut, Katari dhe Indonezia, anëtare këto jo të përhershme të Këshillit të Sigurimit.
Nga ana tjetër presidenti iranian Ahmadinexhad tha se do sillte një propozim të ri për t'i dhënë fund krizës rreth programeve bërthamore të vendit të tij.
Në një intervistë për mediat franceze Ahmadinexhad tha se nuk i trembej sulmeve të mundshme ushtarake amerikane kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG