Ndërlidhjet

KABUL


Një tërmet i fuqishëm goditi pjesët verilindore të Afganistanit. Dridhjet nga tërmeti prej 6.2 shkallësh janë ndier edhe në kryeqytetin Kabul, në disa qytete tjera të Afganistanit dhe në disa pjesë të Pakistanit. Nuk ka ende njoftime për dëmet, apo viktimat.
XS
SM
MD
LG