Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një grup astronomësh evropianë thanë se kanë zbuluar një planet të ngjashëm me Tokën jashtë sistemit Diellor.
Sipas tyre, temperatura në planetin e emëruar "Super-Toka" mund të jetë prej 0 deri 40 gradë celzius, dhe në sipërfaqen e tij mund të ketë ujë.
Sidoqoftë, shkencëtarët thanë se nuk dihet nëse në këtë planet mund të zhvillohet jeta.
XS
SM
MD
LG