Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush takohet me kryeministrin britanik Tony Blair. Iraku, Lindja e Mesme dhe ndryshimet klimatike, para samitit të G-8-ës, muajin e ardhshëm, janë tema kryesore të takimit.
Ky është udhëtimi i fundit i Blairit në Uashington si kryeministër, pasi ai ka paralajmëruar se më 27 qershor do të tërhiqet nga posti.
XS
SM
MD
LG