Ndërlidhjet

HELSINKI


Vetoja e Rusisë ndaj planit që shpie Kosovën drejt vetëqeverisjes, do të mund të dobësojë Kombet e Bashkuara, ka thënë i dërguari i posaçëm për statusin, Marti Ahtisari në një intervistë për një të përditshme finlandeze. " Në princip puna ime ka përfunduar" ka thënë Ahtisari duke shtuar se do të ndihet i befasuar dhe zhgënjyer në rast se Rusia përdorë veton në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG