Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës Hashim Thaqi ka thënë se Kosova është e gatshme për pavarësinë të cilën e pret shumë shpejtë pas deklarimeve të presidentit Bush në Tiranë.
Pas takimit me komandantin e KFOR-it Roland Kather, Thaqi ka deklaruar se Kosova tashmë pret vendimin për pavarësi "sidomos bazuar në pozicionin e SHBA-ve dhe presidentit Bush". ndërkaq komandanti i KFOR-it Kather e ka vlerësuar situatën e sigurisë në Kosovë të qetë dhe stabile.
XS
SM
MD
LG