Ndërlidhjet

PENJAN


Ndërmjetësi amerikan në bisedimet gjashtëpalëshe për programet bërthamore të Penjanit, Kristofer Hill ka mbërritur në Korenë e Veriut.Hill do të shohë zbatimin e marrëveshjes, e cila parasheh ndërprerjen e programeve të armëve bërthamore si dhe do përpiqet për të cuar përpara bisedimet gjashtë palëshe.
Kjo është vizita e parë e një zyrtari kaq të lartë amerikan në më shumë se pesë vjet.
XS
SM
MD
LG