Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri për Kosovën në qeverinë serbe, Slobodan Samarxhiq ka njoftuar se i ka dorëzuar ambasadorit rus në Beograd, dokumentin me qëndrimet dhe propozimet e Serbisë për bisedimet e mëtejme për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Samarxhiq nuk ka pranuar të japë detaje të dokumentit por ka thënë se ai i dorëzohet palës ruse para takimit të presidentëve Bush dhe Putin.
XS
SM
MD
LG