Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Shtetet e Bashkuara përshëndesin popullin dhe Parlamentin e Shqipërisë për përfundimin me sukses të procesit të zgjedhjes së presidentit të vendit", ka bërë të ditur Departamenti i amerikan i Shtetit.
Ky deklarim i Shteteve të Bashkuara është bërë menjëherë pas votimit të mbrëmshëm në Parlamentin e Shqipërisë, ku me 85 vota, president është zgjedhur kandidati i shumicës, Bamir Topi.
XS
SM
MD
LG