Ndërlidhjet

ATHINË


Kryetari i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso, sot i vizitoi me helikopter zonat e shkrumbuara nga zjarret në Greqinë jugore dhe premtoi ndihma për rajonet ku flakët shkaktuan vdekjen e 64 njerëzve.
Dje Bashkimi Evropian tha se Greqia me siguri do të marrë 237 milionë dollarë ndihma emergjente, të cilat më pas do të pasohen me 546 milionë dollarë të tjerë.
XS
SM
MD
LG