Ndërlidhjet

ROMË


Ministria e Jashtme e Italisë tha se dy ushtarë italianë konsiderohen të zhdukur në Afganistan. Autoritetet afgane thanë se janë vënë në kërkim të dy italianëve, vozitësit dhe përkthyesit të tyre, me të cilët është humbur çdo kontakt pasi të shtunën kishin kaluar në një postbllok të policisë në krahinën Herat. Zyrtarët thanë se ende nuk dihet nëse personat janë rrëmbyer.
XS
SM
MD
LG