Ndërlidhjet

PRISHTINË


Të paktën dy persona e kanë humbur jetën dhe 11 janë plagosur nga një shpërthim i fuqishëm në Prishtinë në orët e hershme të mëngjesit të sotëm. Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 2.10 në një qendër të vogël tregtare. Burime të Qendrës Klinike Universitare thanë se njëri nga të plagosurit është në gjendje serioze.
"Për momentin nuk i dimë motivet, dhe nuk e dimë se kush qëndron prapa këtij shpërthimi", tha zëdhënësi i SHPK, Veton Elshani. Ai tha se shumica e viktimave janë lënduar nga rrëzimi i një blloku betoni si pasojë e shpërthimit.
XS
SM
MD
LG