Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën nëntë persona e kanë humbur jetën nga shpërthimet në Bagdad dhe Basra në Irak. Nga dy shpërthime simultane të automjeteve në Bagdad u vranë gjashtë njerëz dhe u plagosën rreth 20 të tjerë, ndërsa në Basra, një sulmues vetëvrasës mori jetën e tre njerëzve dhe plagosi të paktën 20 veta.
XS
SM
MD
LG