Ndërlidhjet

UASHINGTON


Këshilltari për siguri kombëtare i Irakut, Mowaffak al-Rubaie tha se fuqishëm e kundërshton çfarëdo sulmi ushtarak kundër Iranit, pasi sipas tij, një sulm i tillë do ta ndizte gjithë Lindjen e Mesme ndërsa Iraku do të vuante më së shumti. Këto komente zoti Rubaie i bëri mbrëmë në fjalimin e tij në Qendrën për studime strategjike dhe ndërkombëtare në Uashington.
XS
SM
MD
LG