Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane kanë vrarë 19 të kryengritës, si dhe 15 gra e fëmijë në sulmet nga ajri në veri të Bagdadit. Zëdhënësi i ushtrisë amerikane, majori Brad Leighton tha se Shtetet e Bashkuara shprehin keqardhje për vrasjen e civilëve, por shtoi se terroristët qëllimisht i kanë vënë në rrezik gratë dhe fëmijët e pafajshëm irakianë.
XS
SM
MD
LG