Ndërlidhjet

BRUKSEL


Anëtarësimi i Shqipërisë në NATO varet nga ecuria e reformave, ku mbetet shumë punë për t’u bërë, ka deklaruar Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jap De Hop Schefer, pas takimit me presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi. Schefer po ashtu ka thënë se ftesat për anëtarësim në NATO, nuk mund të jepen në mënyrë automatike dhe se gjithçka varet në performancën dhe zbatimin e reformave të secilit shtet.
XS
SM
MD
LG