Ndërlidhjet

BRATISLAVË


Çështja e Bosnjës dhe Hercegovinës, përkatësisht e Republikës Serbe, nuk duhet krahasuar me Kosovën, andaj këto dy çështje nuk mund të zgjidhen në pako, kanë deklaruar sot, në Bratislavë, shefi diplomacisë maqedonase, Antonio Milloshoski dhe homologu i tij sllovak, Jan Kubish. Milloshoski tutje ka thënë se është e domosdoshme që sa më shpejt të zgjidhet statusi i Kosovës, sepse gjendja e tashme është e paqëndrueshme.
XS
SM
MD
LG