Ndërlidhjet

TBILISI


Opozita në Gjeorgji ka vazhduar edhe sot protestat, pasi presidenti Sakashvili hodhi poshtë kërkesën e tyre për zgjedhje të parakohshme.
Sakashvili në një intervistë televizive nuk pranoi se kishte bërë pak për reformat ekonomike apo në luftën kundër korrupsionit.
Ai hodhi idenë se forcat oligarke të Rusisë po përpiqen të destabilizojnë Gjeorgjinë në prag të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale në Rusi.
Opozita i hodhi poshtë akuzat se protestat ishin të orkestruara nga Rusia.
XS
SM
MD
LG