Ndërlidhjet

TBILISI


Katër pjesëtarë të lartë të opozitës në Gjeorgji thanë se ata e kanë nisur një grevë urie me të cilën kërkojnë dorëheqjen e presidentit, Mikheil Saakashvili. Lideri i Partisë Popullore, Koba Davitashvili tha se ai është i gatshëm ta sakrifikojë jetën e tij për Gjeorgjinë. Ai mbrëmë foli para mijëra demonstruesve, që për të katërtën ditë ishin tubuar në Tbilisi. Presidenti Saakashvili, që nuk është paraqitur publikisht prej se filluan protestat, ka refuzuar të gjitha kërkestat e demonstrantëve dhe akuzat si "fushatë të gënjeshtrave".
XS
SM
MD
LG