Ndërlidhjet

CAPE CANAVERAL


Anija kozmike Discovery është kthyer në Tokë pas misionit 15 ditësh në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës. Discovery ateroi në Qendrën Kozmike Kennedy në Florida.
Gjatë misionit në gjithësi, astronautët instaluan një modul të ri në stacionin e hapësirës dhe riparuan një panel solar.
XS
SM
MD
LG